Restaurants Lodz – super miejsce na weekend!

Łódź jest fantastycznym miastem z mnóstwem atrakcji turystycznych dla każdego. Ten artykuł powie więcej o miejscach, które możemy zobaczyć podczas naszego pobytu.

Łódź jest stolicą województwa łódzkiego, które mieście się w centralnej Polsce. Łódź jest naszpikowana miejscami wartymi uwagi i zainteresowania przez osoby w różnym wieku. Atrakcje turystyczne miasta są zlokalizowane w różnych dzielnicach, lecz najwięcej mieści się w samym centrum, na ulicy Piotrkowskiej. Oprócz restaurants lodz, można tutaj zobaczyć słynną Aleje Gwiazd. Łódź zawsze była kojarzona z filmem, bowiem właśnie w tym miejscu jest zlokalizowana słynna filmówka – kuźnia talentów aktorskich.

Jeśli chodzi o samą Aleję Gwiazd, to została ona założona pod koniec lat 90-tych, a dokładnie w 1998. Pomysłodawcą tej alei był Jan Machulski, który był zachwycony amerykańską Walk of Fame znajdującą się w Hollywood. Wspólnie z wybitnym projektantem Andrzejem Pągowskim stworzyli wzór gwiazd, które po dziś dzień są dobrym powodem, aby przejść się wzdłuż ulicy Piotrkowskiej, a dokładnie od ulicy 6 sierpnia, aż do pasażu Artura Rubinsteina. Nie można jej pominąć, zwłaszcza jeśli usiądziesz w ogródku letnim restauracji w Łodzi, które kuszą swoich klientów pysznym jedzeniem blisko Alei Gwiazd.

Lato to doskonała okazja, aby odkryć Polskę po raz kolejny. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś nowego o trzecim pod względem ludności mieście, zapraszamy do Łodzi.