Gdzie sprawdzą się sztuczne trawy?

Z roku na rok rośnie zainteresowanie sztucznym trawami. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro swoim wyglądem nie różnią się od naturalnych trawników, za to można je wykorzystać w wielu różnych miejscach. Gdzie dokładnie? Gdzie można wykorzystać sztuczne trawy? Podpowiadamy!

Sztuczne trawy na balkon

Jeszcze kilkanaście lat temu mieszkańcy bloków mogli tylko pomarzyć o zielonym ogrodzie, czy gęsto rosnącej trawie. Jednak wszystko się zmieniło, gdy na rynek wprowadzono sztuczne trawy. To rozwiązanie daje możliwość korzystania z imitacji naturalnego trawnika, zwłaszcza że jego wygląd nie różni się od prawdziwej trawy. Tutaj jednak zalet jest o wiele więcej, ponieważ sztuczna trawa nie wymaga tak wiele pracy, jak naturalna. Aby móc się nią cieszyć, wystarczy mieć balkon. Wielkość posiadanej przestrzeni nie ma większego znaczenia, ponieważ sztuczne trawy na balkon dostępne są w różnej wielkości. Dzięki temu każdy ma szansę znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Sztuczne trawy na taras

Jednak sztuczne trawy to nie tylko propozycja na balkony, ale również na tarasy. Tutaj również możemy wykorzystać syntetyczne rozwiązania, które nadadzą tarasowi wyjątkowego klimatu, a przy tym nie będą wymagać zbyt dużej pielęgnacji. Na korzyść sztucznych traw przemawia fakt, że są to rozwiązania cechujące się dużą odpornością na wpływ czynników zewnętrznych, co jest jednoznaczne z zachowaniem swojego oryginalnego wyglądu oraz właściwości przez długi czas. Sztuczne trawy na taras również dostępne są w różnych wariantach, więc wystarczy dokładnie określić swoje oczekiwania, by znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Sztuczne trawy do ogrodu

Najczęściej po sztuczne trawy sięgają osoby, które chcą w oryginalny sposób wzbogacić swoje tarasy bądź balkony. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by sztuczna trawa stanowiła ozdobę naszego ogrodu. Jeśli sprawdzimy, ile pracy czeka nas przy naturalnym trawniku, to szybko dojdziemy do wniosku, że szkoda na to czasu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem może okazać się właśnie sztuczna trawa, która nie wymaga nawożenia, strzyżenia, czy też podlewania. Nie straszne są jej skoki temperatury, czy zmienna aura. Dzięki temu możemy zapewnić sobie trawnik, który zawsze będzie wyglądał ładnie.

Sztuczne trawy na działkę

A co z działkami? Czy tutaj również sztuczne trawy mogą się sprawdzić? Oczywiście, że tak! Sztuczne trawy to rozwiązania, które mogą sprawdzić się praktycznie wszędzie, więc jeśli chcemy, aby nasza działka prezentowała się pięknie, możemy ją również wzbogacić sztuczną trawą. Aby jednak sztuczny trawnik mógł dobrze spełniać swoje zadanie na działce, konieczne może być najpierw odpowiednie przygotowanie terenu. O czym mowa? Przede wszystkim konieczne jest wyrównanie gruntu, a także jego odpowiedni drenaż. Podstawą do umieszczenia na zewnątrz sztucznego trawnika jest ułożenie rur oraz zasypanie ich kruszywem. Na tym jednak nie koniec, ponieważ powierzchnia musi być też uwałowana i odpowiednio przygotowana. Mając tak przygotowany teren, można dopiero położyć sztuczną trawę.