Cisa – jeden z lepszych producentów zamków do drzwi

Zamki do drzwi są tym, nad czym często się nie zastanawiamy, ale czego w zasadzie wszyscy potrzebujemy. Czy to drzwi wejściowe do domu, czy też do firmy, każde z nich są wyposażone w zamek mniej lub bardziej zabezpieczony oraz dostosowany do odpowiednich wymagań i posiadający niezbędne w każdej sytuacji funkcje. Jednym z bardziej znanych i godnych zaufania producentów tego typu zamków jest marka cisa, która oferuje nam szeroki wybór produktów. Specjalizuje się ona głównie w produkcji zamków antypanicznych oraz przeciwpożarowych, stosowanych głównie w różnego rodzaju przedsiębiorstwach i firmach, czy sklepach, jednak w jej ofercie znajdziemy dużo więcej produktów odpowiednich także do zastosowania w domu.

Zamki antypaniczne i przeciwpożarowe cisa

Ten rodzaj zamków został stworzony z myślą o konkretnej potrzebie, a mianowicie o ułatwieniu ludziom znajdującym się wewnątrz określonego pomieszczenia wydostanie się z niego w razie pożaru. Zamki antypaniczne cisa, są więc rozwiązaniem bardzo praktycznym oraz niezawodnym w sytuacji, w której zagrożone jest nasze życie lub narażamy się na pewne ubytki na zdrowiu. Wiele firm zdaje się wychodzić naprzeciw tym tragicznym sytuacjom ułatwiając uniknięcie przykrych rezultatów i konsekwencji siły natury jaką jest ogień. Niejeden zastanawia się jednak, czy faktycznie jest to tak potrzebne. Wiele osób twierdzi, że nawet jeśli w pomieszczeniu coś zacznie się palić, to zanim ogień się rozprzestrzeni, osoby znajdujące się wewnątrz mogą go szybko zagasić, a nawet jeśli nie będzie to możliwe, mogą przecież normalnie opuścić pomieszczenie i nie jest tu wcale konieczne zastosowanie zamków panicznych cisa, czy innych. Prawdą jest, że rzeczywiście czasami tak się dzieje – czasem można szybko zagasić ogień lub po prostu opuścić pomieszczenie. Jednak w wypadku, kiedy mamy do czynienia z dużą ilością osób, a drzwi są otwierane jedynie na klucz, atak paniki wywołany stresującą sytuacją, jaką jest pojawienie się ognia, może utrudnić nam znalezienie klucza, a nawet kiedy już go znajdziemy, może być nam trudno otworzyć nim drzwi. W tego typu sytuacjach stresowych, często zaczynają nam się trząść ręce i nie możemy trafić kluczem w zamek. Dlatego zastosowanie zamków cisa będzie na pewno łatwiejszym i pewniejszym rozwiązaniem.

Zamek elektroniczny czy zamek antypaniczny?

Pojawia się również możliwość zastosowania zamka elektronicznego, do którego otwarcia wystarczy tylko karta. Takie rozwiązanie stosuje się często w hotelach, jednak czasem słyszy się, że takie rozwiązanie byłoby dobre również w pomieszczeniach, w których istnieje potencjalne ryzyko wybuchu pożaru. Czy rozwiązanie to będzie lepsze niż zamek antypaniczny? Niekoniecznie, gdyż z kartą mogą być takie same problemy jak z kluczem. Jednak oczywiście każdy sam musi podjąć decyzję jaki zamek zastosuje. Cisa oferuje zarówno jeden, jak i drugi model, więc mamy możliwość wyboru zamka, który będzie dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb.