Zdrowe odżywianie – usługi cateringowe

W obecnych, zabieganych czasach ciężko się zdrowo odżywiać, jemy w biegu, najczęściej śmieciowe jedzenie, nie skupiamy się na samej czynności co szkodzi naszemu zdrowiu.

Wielu z nas żyje w ciągłym pośpiechu. Nie mamy chwili wytchnienia by spokojnie usiąść, odpocząć, zrobić coś dla siebie. Zapominamy o wielu rzeczach, przez co cierpi nasze zdrowie. Jedną z takich rzeczy jest  jedzenie w pośpiechu, często niezdrowych rzeczy. W rozwiązaniu tego problemu pomoże nam na przykład firma, która oferuje usługi cateringowe, warto rozejrzeć się za takimi ofertami, a jest ich na rynku naprawdę mnóstwo. Poniżej znajdziecie kilka zalet cateringu.

Wolne jedzenie spowoduje spadek masy ciała! Dodatkowo jest zdrowe dla naszego organizmu.

Jedzenie pośpiechu bardzo wpływa na wzrost naszej masy ciała, a to przecież nie na tym nam zależy! Jeśli jesz duże kęsy, łapczywie połykasz i nie przeżuwasz odpowiednią ilość razy, możesz przybrać na wadze. Prawdopodobnie zwiększy się Twój obwód talii oraz wzrośnie poziom cukru i cholesterolu w Twojej krwi. Tycie to jednak jedna z mniej groźnych konsekwencji zbyt szybkiego jedzenia. Zbyt szybkie jedzenie powoduje wiele chorób, także tych przewlekłych.

Trawienie zaczyna się w jamie ustnej.

Niedokładne gryzienie pokarmu, a przy tym jeśli robimy to bardzo szybko to szkodzimy własnemu układowi pokarmowemu. Pamiętajmy że trawienie zaczyna się w jamie ustnej. Enzymy trawienne zawarte w ślinie rozpoczynają proces trawienia, więc i dłużej żyjemy tym lepiej! Istotne jest też to, że nasz mózg musi się zorientować że jemy, często robi to z opóźnieniem więc zbyt późno daje nam znać że już się najedliśmy, przez co jemy za dużo za jednym razem, a później odczuwamy skutki na przykład w postaci bólów brzucha.

Niewielkie zmiany, które robią dużą różnicę.

Aby jeść wolnej skup się na jedzeniu. Nie oglądaj w tym czasie telewizji, nie czytaj gazety, po prostu zajmuje się jedzeniem. Żuj każdy kęs, licz ile razy – najlepiej 20-30. Pozwoli ci się to także skupić na walorach smakowych pokarmu. Jeśli robisz zakupy, to rób je z głową. Zaplanuj co chcesz kupić, zrób sobie listę – w telefonie lub na kartce papieru, jak ci wygodniej.

Jak zaoszczędzić czas, ale jeść zdrowe, odżywcze posiłki? 

Kilka zalet usług cateringowych.

Wielu z nas nie ma czasu na przygotowanie sobie wartościowych, odżywczych, zdrowych posiłków. Mamy przecież i tak niewiele czasu by zjeść, a co dopiero gotować. Pamiętajmy że powinniśmy jeść pięć posiłków dziennie, powinny one być w miarę niewielkie i w odpowiednich proporcjach. W takich przypadkach warto zainwestować w catering. Na rynku znajdziemy mnóstwo tanich, dobrych firm cateringowych. Wybór mamy naprawdę ogromny. Tego typu inwestycja pomoże nam zaoszczędzić mnóstwo czasu na przygotowywaniu posiłków, na zakupach czy samym planowaniu co chcemy zjeść, kiedy i co potrzebnego do przygotowania trzeba kupić. Wystarczy podać swoje preferencje, zapotrzebowanie i powiedzieć gdzie i o której posiłki mają być dostarczone. Catering w Warszawie jest bardzo rozwinięty.