Zakup mieszkania od dewelopera – o czym pamiętać?

Inwestycja w mieszkanie to bardzo poważna decyzja. Musimy w tym wypadku podjąć wiele ważnych decyzji, co więcej zorientować się, czy firma deweloperska, z którą chcemy podpisać umowę, aby na pewno jest godna zaufania. Od czego zacząć poszukiwania mieszkania?

Toruń – jaki deweloper?

Po wielu godzinach spędzonych na przeglądaniu tysiąca ofert i obejrzeniu kilkunastu mieszkań, w końcu znaleźliśmy wymarzone cztery kąty. Chociaż mogłoby się wydawać, że to koniec procesu szukania mieszkania i teraz wystarczy już tylko podpisać umowę z deweloperem, pamiętajmy, aby prześledzić działalność firmy. Niestety, jak w każdej branży również w przypadku firm deweloperskich znajdują się tacy przedsiębiorcy, którzy nie będą rzetelnie podchodzić do wykonywania swoich obowiązków. Jaki toruń deweloper będzie godny zaufania? Po czym poznać dobrego inwestora? Po pierwsze przeanalizujemy, jakie doświadczenie i kompetencje ma wybrana przez nas firma. Im więcej zrealizowanych inwestycji, tym lepiej dla nas. Istotna będzie ocena szansy na realizację projektu, prościej mówiąc, należy sprawdzić, w jaki sposób firma ma zamiar realizować budowę. Oczywiście najwiarygodniejsza byłaby, gdyby korzystała z własnych środków finansowych, niemniej jednak nie powinien odstraszać również fakt, że deweloper bierze kredyt, bo to świadczy o tym, że ma odpowiednią zdolność kredytową. Wybierajmy inwestycje realizowane w ramach spółki celowanej, bo wtedy ryzyko fiaska inwestycji. 

Chcą wybrać z Torunia dobrego dewelopera będziemy musieli również zweryfikować odpowiednią dokumentację. Przede wszystkim zajrzyjmy do ksiąg wieczystych, prospektu informacyjnego, a także sprawdźmy czy firma posiada wszystkie niezbędne pozwolenia na budowę.