O co zadbać, organizując przewozy osób? Spraw, by wszystko poszło zgodnie z planem!

Organizujesz przewozy pracownicze? A może planujesz przetransportować grupę osób na rodzinną imprezę? W każdym z wypadków konieczne jest to, aby pasażerowie w miarę szybko, bezpiecznie i w komfortowych warunkach mogli dotrzeć do wyznaczonego miejsca. Zadanie to jest wyjątkowo odpowiedzialne, a jednocześnie dość trudne, gdyż należy zadbać o każdy najmniejszy szczegół. Pomylić możemy się tak naprawdę na każdy kroku, a dodatkowo istnieje mnóstwo elementów, na które nie będziemy mieli żadnego wpływu. Warto jednak dopilnować tego, co faktycznie zależy od nas samych.

Umowa papierkiem lakmusowym…

Na samym początku, konieczne jest odnalezienie dobrej firmy, która organizuje przewozy osób, a swoje usługi świadczy pod każdym względem profesjonalnie. O wysokiej jakości usług możemy przekonać się przynajmniej na dwa sposoby – po pierwsze, przeczytajmy co o przewoźniku pisze się w Internecie. Na wielu forach, bądź też na oficjalnych kontach na portalach społecznościowych, z pewnością natrafimy na mnóstwo rekomendacji oraz ocen, które pozwolą zbudować nam sobie wstępną opinię o danej firmie. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie z nich muszą być zgodne z prawdą i należy je traktować z przymrużeniem oka.

Kiedy wyodrębniliśmy już przynajmniej kilka usługodawców zajmujących się transportem autokarowym, można spróbować skontaktować się z przedstawicielem firmy i zdać mu kilka pytań, by dowiedzieć się więcej o ofercie. To także doskonała okazja ku temu, aby poprosić o przesłanie wzoru umowy. Jeśli przewoźnik nie ma przed nami nic do ukrycia, nie powinno być z tym najmniejszego problemu. Powinniśmy bardzo wnikliwie zapoznać się z takim dokumentem, zwracając uwagę, czy drobną czcionka nie są tam wyodrębnione żadne dodatkowe koszty lub inne „kruczki”, które mogły by nas na nie narażać. Wynajem busów osobowych to bardzo specyficzna branża, w której usługodawcy często nakładają na klientów limity kilometrów, stąd musimy się przekonać, czy umowa wskazuje na konieczność dopłaty po ich przekroczeniu. Zorientujemy się również, czy to klient czy firma odpowiada za pokrycie kosztów naprawy pojazdu po ewentualnej stłuczce, a także na kim spoczywa ten obowiązek w wypadku sprzątania jego wnętrza. Ponadto, zweryfikujmy czy odpowiadają nam terminy opłat i wysokość zaliczki, jaką przyjdzie nam zapłacić. W regulaminie świadczenia usługi, powinny być też zawarte informacje dotyczące kierowców, telefony alarmowe przydatne w nagłych wypadkach, a także procedury postępowania w określonych okolicznościach.

Odpowiedni pojazd, czyli środek doskonałego transportu…

Każdy organizator przewozu sporej liczby osób doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że wybór pojazdu to jeden z kluczowych etapów. Należy tutaj wziąć pod uwagę przede wszystkim ilość pasażerów, gdyż to warunkuje ile pojazd musi posiadać miejsc siedzących. Możliwością jest zatem wynajem busów 9 osobowych, ale i autokarów na 30 osób. Tak naprawdę, wszystko zależy od naszych potrzeb, a konfiguracji jest bardzo wiele.

Bez względu na liczbę uczestników wyjazdu, pojazd powinien posiadać odpowiedni pakowny bagażnik, aby każdy mógł zabrać ze sobą odpowiednią ilość bagaży. Pamiętajmy o tym, że ze względu na charakterystykę wyjazdu, podróżujący będzie musiał zabrać ze sobą odpowiedni sprzęt. Dodatkowo, dopilnujmy jeszcze jednej kwestii, która wydaje się być oczywista, a chodzi o sprawność techniczną pojazdu, który wynajmujemy.

Nie zapominajmy o tym, że podróż powinna być komfortowa dla każdego pasażera, dlatego pojazdy muszą posiadać odpowiednie wyposażenie. Mowa tutaj zwłaszcza o wygodnych i rozkładanych fotelach, sprawnej klimatyzacji i przyciemnianych szybach. Jeśli jest to jednak mało i wymagamy znacznie więcej udogodnień, być może rozwiązaniem będzie dla nas wynajem busów luksusowych. Pamiętajmy jednak, że to dość droga opcja i nie każdy będzie mógł sobie na to pozwolić. Szczególnie, kiedy nasz budżet na ten cel jest znacznie ograniczony.