Ile kosztuje proteza zębowa?

Proteza zębowa kojarzy się z osobami starszymi, które w nocy przechowują zęby w szklance z wodą. W rzeczywistości jednak dotyczą również osób młodych, które z pewnych powodów zaniedbały swoje naturalne uzębienie. Muszą więc zmierzyć się nie tylko z wizytą u protetyka czy stomatologa, ale również z kosztami, jakie będą się z tym wiązały. Ile to kosztuje?

Cena uzależniona jest, od rodzaju protezy

Wpisując do wyszukiwarki internetowej słowa protetyka Legionowo niektórzy doszukują się cennika protezy zębowej. Okazuje się jednak, że nie można tu mówić o stałych cenach. Zależą one od wielu czynników, a jednym z nich jest sam rodzaj protezy. Inną cenę mają protezy ruchome, a zupełnie inną implanty. Te drugie są zdecydowanie solidniejsze i montowane na stałe. Sprawiają wrażenie naturalnych zębów. Proteza ruchoma zależnie od ilości zębów kosztować może w granicach kilkuset złotych. W przypadku implantów za jeden kompletny – śrubę wraz z koroną – trzeba zapłacić w granicach 4000 zł.

Na koszt wpływa też sama oferta protetyka i jego oczekiwania

Należy pamiętać o tym, że cena usługi zależy również od samego protetyka czy stomatologa. To on ustala cennik, jaki będzie obowiązywał w najbliższym czasie w jego gabinecie. Jeden specjalista ma uczciwe ceny, drugi zaś oczekuje zdecydowanie więcej. Trzeba więc sprawdzić, jakie ceny w poszczególnych gabinetach obowiązują i dlaczego, aby nie dać się oszukać. A zrobić to można na wiele sposobów, nawet posługując się popularnym zlepkiem słów jak protetyka w Legionowie cennik czy podobnymi. Warto też wziąć pod uwagę to, że nie każdy gabinet zapewnia cenę adekwatną do jakości usługi i na odwrót, usługę wartą swej ceny. Także cena jest często uzależniona od indywidualnych upodobań i oczekiwań specjalisty.

Sugerować się ceną czy jakością?

Niektórzy szukając dobrego stomatologa w Legionowie, który oferuje nie tylko leczenie, ale i protezy zębowe, sugerują się właśnie ceną. To, jak już teraz wiadomo, nie ma najmniejszego sensu. Należy zwrócić uwagę na jakość i ceną najlepiej w ogóle się nie przejmować. Zęby te muszą być przecież trwałe. Powinny spełniać przypisane im funkcje i pod żadnym pozorem nie wywoływać dyskomfortu w czasie jedzenia. Muszą też współgrać z pozostałymi zębami stałymi. Oszczędzanie na zębach to bardzo niemądre zachowanie. Przekonało się o tym wielu pacjentów, którzy zmuszeni własną sytuacją finansową musieli wybrać tańsze rozwiązanie, niestety nie do końca zadowalające.

W podsumowaniu warto raz jeszcze podkreślić, że koszty protez zależą od ich rodzaju i oczekiwań specjalisty, który je wykonuje. Cena jest natomiast najmniej ważna. Tylu ludzi męczy się z powodu braku zębów naturalnych. Dobrze dobrana proteza zębowa zapewni im prawidłowy zgryz, poprawne przeżuwanie pokarmów i radość z posiadania ładnego uśmiechu. Bo proteza choć sztuczna, to jednak sprawia wrażenie naturalnych zębów, co nie wywołuje żadnego dyskomfortu podczas uśmiechania się. Warto więc jak najszybciej pomyśleć o uzupełnieniu nieprzyjemnych dla oka ubytków.