Co będzie istotne, gdy marzy się nam kuchnia na wymiar w Warszawie?

Kupując jakiekolwiek meble na wymiar, bierzmy pod uwagę to, że jest to zakup rzeczy, które mają nam długo służyć. Nie obędzie się zatem bez odpowiedniej znajomości tematu. Musimy wiedzieć jak wybierać i na jakie aspekty zwrócić uwagę. Jeśli podejdziemy do tego należycie, z pewnością uda się nam zaprojektować kuchnię w taki sposób, że z pewnością będziemy z niej zadowoleni. Tak naprawdę, wybór jest niemal nieograniczony, a jedyną barierę stanowią tylko nasze finanse i wyobraźnia.

Kiedy w naszym domu powstać ma kuchnia na wymiar Warszawa okaże się miastem, gdzie z pewnością odnajdziemy sporo firm, które będą w stanie sprostać naszym wymaganiom. Klasyczne zestawienie mebli kuchennych to oczywiście stojące szafki pokryte blatem, szafka pod zlewozmywak i ewentualnie kilka szafek wiszących. Jeżeli jednak bardziej podobają się nam nowoczesne kuchnie, można też postawić na długi ciąg szafek o jednakowych frontach, gdzie każda z nich kryje w sobie inną funkcje. Często też spotkamy się też z przeszklonymi szafkami lub przerywanymi przez otwarte półki.

Względy estetyczne w kuchni

Czy będą to meble kuchenne na wymiar z Warszawy, czy też jakiekolwiek inne rozwiązanie, wszystko musi być idealnie do siebie dopasowane i harmonijnie połączone z całym stylem i charakterem danego wnętrza. Pamiętajmy, że ważną rolę odgrywa kolor mebli. W kuchniach, gdzie panuje często półmrok i nie ma dobrego oświetlenia, zdecydowanie powinno się wstawiać meble o jasnych barwach i nowoczesnym stylu.

Minimalistyczny charakter, będzie w stanie optycznie powiększyć naszą kuchnie, a jako, że to rozwiązanie jest bardzo uniwersalne, z pewnością będzie też odpowiednie dla każdej kuchni, zarówno dla małej, jak i dużej.

Praktyczne zastosowanie mebli

Wszystkie meble na wymiar, zatem te kuchenne także, powinny być możliwie najbardziej funkcjonalne. Jest to niezwykle istotne, gdyż pomieszczenie kuchenne jest dość specyficznym miejscem, a chociażby dlatego, że wymaga się tam posiadania sporej ilości głębokich szuflad. W końcu, zależy nam przecież na tym, aby móc wygodnie przechowywać swoje wszystkie narzędzia kuchenne.

Nie pomijajmy zasad ergonomii. Kuchnia w zabudowie musie składać się z takich elementów, gdzie wszystko jawi się jako użyteczne. Popularna jest zasada, która mówi o zachowaniu trójkąta roboczego, czyli kuchenki, zlewozmywaka oraz lodówki. Każdy z tych trzech elementów, powinien być w niedużej odległości od siebie w takim układzie, który przypomina trójkąt. Umożliwi nam to wykonanie wyspy kuchennej, albo gdy lodówkę ustawimy przy drugiej ścianie naszej kuchni. W takiej konfiguracji, meble kuchenne utworzą kształt litery „L”.

Jeżeli podejdziemy do tego tematu na poważnie, zyskamy bardzo wysoki komfort użytkowania kuchni. Pozwoli to też zachować wszelkie względy bezpieczeństwa, dla każdego domownika.

Dlaczego tak ważny jest projekt?

Dla zachowania funkcjonalności i estetyki zabudowy kuchni i mebli, konieczne jest wcześniejsze przygotowanie profesjonalnego projektu. Decydując się na takie rozwiązanie w tej samej firmie, gdzie zamawiamy meble, możemy liczyć, że będzie to usługa ze zniżką, lub kompletnie darmowa. W innych sytuacjach, będzie wiązało się to z kilkusetzłotowym wydatkiem. Do wykonania projektu, wymagane będzie zdjęcie wymiarów w pomieszczeniu. Następnie wraz z projektantem omówimy najważniejsze sprawy, które dotyczą całej aranżacji, układu i wyglądu całego zestawienia. Projektantowi bardzo pomoże wykonany przez nas wstępny szkic. Wówczas, znacznie przyspieszy to proces prac i sprawi, że szybko zrozumie on nasze oczekiwania.