Animator zabaw dla dzieci

Pewnie niejednokrotnie każdy z nas miał okazję zetknąć się z osobą, która jest na co dzień animatorem zabaw dla dzieci. Niektórzy jeszcze nie do końca wiedzą, o co w tym chodzi, ale już zaczyna im się to zajęcie podobać. Pytanie wobec tego – kto może być takim animatorem?

Zacznijmy od tego, kim jest animator dla dzieci na wesele

Profesjonalny animator dla dzieci na wesele to po prostu animator zabaw, który zabawia dzieci, zachęca je do uczestniczenia w przygotowanych dla nich zajęciach. Integruje, rozbawia, motywuje do aktywności. Dobry animator zabaw jest w stanie rozśmieszyć i rozruszać każde dziecko bez wyjątku, nawet największego smutasa. Ten, który nie potrafi tego uczynić, najwyraźniej nie nadaje się do tej pracy.

Animator dla dzieci na wesele to dobry zawód, ale nie dla każdego

Prawda jest taka, że nie każdy może być animatorem zabaw dla dzieci, w tym animatorem zabawiającym dzieci na weselach. Wskazane jest, aby animator dla dzieci miał wykształcenie pedagogiczne, psychologiczne lub artystyczne. Poza tym musi nieustannie pracować nad swoim doświadczeniem. Jeśli na przykład ktoś nie przepada za dziećmi, ale widzi w tym zawodzie duży zarobek, nie powinien decydować się na tę pracę, tylko z tego powodu. Animator musi lubić dzieci i potrafić z nimi rozmawiać. Chodzi tu oczywiście o wszystkie dzieci, a nie tylko ich grupę i to grupę dzieci, które już dobrze zna, ale obce również. W związku z tym trzeba poważnie zastanowić się nad tym, czy faktycznie warto zadawać sobie trud wynikający z prowadzenia zająć jako animator dla najmłodszych.